Playoff Watch | Class 6A (Week 10)

Reg IReg IIReg IIIReg IV
District: 1-6A | 2-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
EP Montwood vs Odessa Permian
Midland Lee vs EP Franklin
Division II
EP Americas vs Amarillo Tascosa
Wolfforth Frenship vs EP Pebble Hills
Games To Watch – Week 10
1-6A
EP Franklin at EP Pebble Hills
EP Coronado at EP Americas
2-6A
Amarillo Tascosa at Odessa
Odessa Permian at Wolfforth Frenship


District: 3-6A | 4-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Euless Trinity vs Arlington Lamar
Arlington Martin vs San Angelo Central
Division II
Richland vs Arlington
Arlington Bowie vs Weatherford
Games To Watch – Week 10
3-6A
Euless Trinity at Abilene
Weatherford at Richland
4-6A
Arlington Lamar at Arlington Bowie
Arlington Houston at Arlington


District: 5-6A | 6-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Southlake Carroll vs Flower Mound
Lewisville vs Keller
Division II
Denton Guyer vs Hebron
FM Marcus vs Keller Central
Games To Watch – Week 10
5-6A
Keller at Keller Fossil Ridge
Keller Central at Keller Timber Creek
Haslet Eaton at Southlake Carroll
6-6A
FM Marcus at Irving MacArthur
Lewisville at Hebron
Coppell at Flower Mound


District: 7-6A | 8-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
DeSoto vs Dallas Skyline
Duncanville vs South Grand Prairie
Division II
Cedar Hill vs Richardson
Lake Highlands vs Mansfield Summit
Games To Watch – Week 10
7-6A
Cedar Hill at Mansfield
South Grand Prairie at DeSoto
8-6A
Duncanville at Richardson

District: 9-6A | 10-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Allen vs Rowlett
Sachse vs Plano
Division II
Prosper vs Lakeview Centennial
Wylie vs Dallas Jesuit
Games To Watch – Week 10
9-6A
Allen at Prosper
Dallas Jesuit at McKinney
10-6A

Garland at Naaman Forest
Lakeview Centennial at Rowlett
Wylie at North Garland


District: 11-6A | 12-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Rockwall vs Killeen Harker Heights
Killeen Shoemaker vs Mesquite
Division II
Longview vs Hewitt-Waco Midway
Temple vs Tyler Lee
Games To Watch – Week 10
11-6A
Tyler Lee at Longview
Mesquite at Rockwall
North Mesquite at Mesquite Horn
12-6A
Killeen Shoemaker at Copperas Cove
Temple at Hewitt-Waco Midway


District: 13-6A | 14-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Round Rock vs Cypress Ranch
Cypress Woods vs RR Stony Point
Division II
Austin Vandegrift vs Bridgeland
Tomball Memorial vs CP Vista Ridge
Games To Watch – Week 10
13-6A
RR McNeil at RR Cedar Ridge
RR Westwood at RR Stony Point
14-6A

Bridgeland at Cypress Lakes


District: 15-6A | 16-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Klein Oak vs Aldine MacArthur
Spring vs The Woodlands
Division II
Klein Collins vs Spring DeKaney
Spring Westfield vs Klein Cain

Games To Watch – Week 10

15-6A
The Woodlands at Klein Collins
TW College Park at Klein Cain
16-6A

Aldine MacArthur at Aldine Davis
Aldine Eisenhower at Spring

District: 17-6A | 18-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Cypress Fairbanks vs Bellaire
Houston Lamar vs Cypress Falls
Division II
Cypress Creek vs Houston Chavez
Houston Heights vs Houston Memorial
Games To Watch – Week 10

17-6A
Houston Memorial at Cypress Creek
Cypress-Fairbanks at Cypress Ridge
18-6A

Houston Heights at Houston Bellaire
Houston Westside at Houston Westbury


District: 19-6A | 20-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings
Division I
Katy vs FB Ridge Point
FB Travis vs Katy Tompkins
Division II
Katy Mayde Creek vs FB Bush
FB Elkins at Katy Taylor
Games To Watch – Week 10

19-6A
Katy Morton Ranch at Katy Seven Lakes
20-6A
FB Bush at FB Austin
FB Elkins at FB Dulles
FB Kempner at FB Travis


District: 21-6A | 22-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
GP North Shore vs Pasadena Dobie
Humble Atascocita vs Deer Park
Division II
Beaumont West Brook vs Kingwood
Humble vs La Porte
Games To Watch – Week 10
21-6A
Beaumont West Brook at Deer Park
Channelview at La Porte
22-6A

Humble at Kingwood


District: 23-6A | 24-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Pearland Dawson vs Clear Springs
Dickinson vs Pearland
Division II
George Ranch vs Clear Falls
Clear Creek vs Strake Jesuit

Games To Watch – Week 10

23-6A
Strake Jesuit at George Ranch
Pearland at Brazoswood
Alief Elsik at Alief Taylor
24-6A

Clear Creek at Clear Falls
Clear Lake at Clear Springs

District: 25-6A | 26-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings

Division I
Lake Travis vs SA East Central
Converse Judson vs Hays Consolidated
Division II
Austin Westlake vs Cibolo Steele
Schertz Clemens vs Austin Anderson

Games To Watch – Week 10

25-6A
Austin Anderson at Austin Westlake
Austin Bowie at Kyle Lehman
Hays Consolidated at Lake Travis
26-6A

SA East Central at Converse Judson
Schertz Clemens at New Braunfels


District: 27-6A | 28-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings
Division I
SA Madison vs SA Jay
SA O’Connor vs SA Johnson
Division II
SA Roosevelt vs SA Brennan
SA Brandeis vs SA Churchill

Games To Watch – Week 10

27-6A
SA Johnson at SA Churchill
South San Antonio at SA Madison
28-6A
SA Brennan at SA O’Connor
SA Brandeis at SA Jay
SA Taft at SA Stevens


District: 29-6A | 30-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings
Division I
Laredo United vs McAllen Memorial
Mission vs Laredo United South
Division II
Laredo Alexander vs McAllen Rowe
PSJA High vs Del Rio

Games To Watch – Week 10

29-6A
Del Rio at Laredo Alexander
Laredo United at Laredo United South
30-6A
McAllen Memorial at PSJA North
PSJA High at Mission
La Joya at McAllen Rowe


District: 31-6A | 32-6A

Current Projected Match ups
Based on current standings
Division I
Weslaco vs San Benito
Harlingen at Edinburg North
Division II
Weslaco East vs Brownsville Rivera
Brownsville Hanna vs Edinburg Vela

Games To Watch – Week 10

31-6A
Edinburg at Edinburg Vela
Edinburg North at Edinburg Economedes
32-6A

Los Fresnos at Brownsville Hanna
Brownsville Rivera at San Benito
Harlingen South at Harlingen